Zabawy węchowe - o co chodzi?

Zastanawiasz się o co tak właściwie chodzi z tymi zabawami węchowymi?

Gdzieś już o tym słyszałeś/aś, a może pierwszy raz widzisz to na oczy? Nic się nie martw, Sznupli spieszy z wyjaśnieniem!

 

Zabawy węchowe skupiają się przede wszystkim na nosie zwierzaka i jego umyśle, pozwalają na stymulację psychiczną, która niejednokrotnie jest lepsza od tej fizycznej - kilkanaście minut intensywnego węszenia potrafi zmęczyć psa na podobnym poziomie co długi spacer! Z tego względu ten rodzaj zabawy świetnie sprawdza się kiedy mamy do czynienia ze zwierzakiem pełnym energii, a nie możemy w danym momencie poświęcić mu swojego czasu. Przygotowanie takiej zabawki to dosłownie 5 minut!

Zabawy węchowe są dobre dla każdego zwierzaka, bez względu na jego wiek. Świetnie sprawdzają się przy wielu problemach behawioralnych i są polecane przez specjalistów. Masz szczeniaka, który chodzi za Tobą krok w krok i głośno zawodzi, kiedy Cię nie ma? Przygotowując mu matę węchową pełną smaczków pokażesz mu, że zostawanie samemu też może być świetną zabawą.

A może Twój zwierzak zbyt łapczywie rzuca się na jedzenie, przez co później ma czkawki i wzdęty brzuch? Mata węchowa doskonale sprawdzi się jako "miska" spowalniająca jedzenie. Bez problemu schowasz w niej cały posiłek Twojego pupila. 

Dodatkowo Twój zwierzak będzie nabierał coraz to większej pewności siebie, samodzielnie rozwiązując coraz to trudniejsze zagadki węchowe, co może pomóc przy oswajaniu z różnymi lękami. 

W Sznupli znajdziesz dwa rodzaje zabawek węchowych - matę oraz kulę. Obydwie wykonane ręcznie, z największą starannością i dbałością o szczegóły, maksymalnie spersonalizowane pod Wasze upodobania - Twoje i Twojego pupila. Obsługa obydwu zabawek jest bardzo prosta:

  1. Przygotuj ulubione przysmaki Twojego zwierzaka lub jego posiłek.
  2. Dobierz rodzaj zabawki do potrzeb (Mata węchowa jest podszyta materiałem antypoślizgowym, więc jest dosyć statyczna, natomiast kula węchowa cechuje się tendencją do uciekania przed zwierzakiem i utrudniania mu poszukiwań smaczków:))
  3. Umieść przysmaki/posiłek w zabawce, głębokość dobierając do poziomu zaawansowania Twojego pupila.
  4. Tak przygotowaną matę lub kulę podaj swojemu zwierzakowi.
  5. Usiądź wygodnie i podziwiaj jak Twój pupil świetnie się bawi :)

 

W pierwszej kolejności potrzebny jest nam ochotnik np. w postaci psiaka          Następnie przygotowujemy smaczki          Bierzemy np. matę węchową

Chowamy smaczki          I dajemy psiakowi

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl